ШКІЛЬНИЙ  ДЕНЬ  ЦИВІЛЬНОГО  ЗАХИСТУ-2019

16 травня 2019 року  в Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 28 було проведено День цивільного  захисту, як підсумок навчання учнів та працівників, на якому були закріплені отримані теоретичні знання та відпрацьовані практичні дії з особистої безпеки та захисту від наслідків можливих надзвичайних ситуацій.

Практичну перевірку готовності учасників навчально-виховного процесу грамотно і чітко діяти для забезпечення захисту свого життя та здоров’я під час виникнення надзвичайної ситуації – пожежі у закладі, стану та рівня організації відповідних рятувальних заходів.

Адміністрацією школи, керівним складом цивільного захисту закладу освіти ставилось за мету виховання впевненості учнів у ефективності розроблених заходів ЦЗ для всього контингенту навчального закладу, формування та розвиток високих морально-психологічних якостей дітей різного віку, зокрема, стійкості до сприйняття небезпеки та вчинення грамотних дій в екстремальних умовах реальної загрози життю та здоров’ю.

Заплановані заходи розпочались з шикування особового складу школи, було оголошено план заходів з проведення Дня цивільного захисту, поставлено завдання керівникам ланок та визначено шляхи і форми їх виконання.

Зокрема, протягом навчального дня проведено низку відкритих уроків, під час яких педагогічні працівники відпрацювали з учнями алгоритм їх дій у разі можливого виникнення в навчальному закладі надзвичайної ситуації, організували тематичні бесіди з безпеки життєдіяльності, діти активно брали участь у вікторинах та тренінгах.

До свята творчо підійшли також і діти – підготували плакати, намалювали малюнки з тематики дотримання заходів безпеки у побуті, підготували виставку стінгазет на тему «Знати та вміти» з метою висвітлення вищезазначеної проблеми.

Класними керівниками було організовано демонстрацію науково-популярних фільмів, підготовлено слайд-шоу з теми «Протидія тероризму», «Поведінка населення в умовах терористичного нападу», «Що потрібно робити у надзвичайній ситуації». Учні 9-11-х класів мали нагоду продемонструвати свою фізичну вправність під час проведення спортивних естафет під керівництвом вчителів фізичного виховання.

Після п’яти коротких дзвінків, а це сигнал «Увага всім!», учні та всі працівники здійснили навчальну евакуацію з приміщення школи.

Проведене тренування показало, що члени педагогічного і учнівського колективів обізнані з правилами дій в надзвичайних ситуаціях і можуть організовано евакуюватись у безпечне місце.

В цілому, день для дітей пройшов в активній діяльності та творчій атмосфері, учні отримали масу позитивних емоцій та набули важливого для себе життєвого досвіду, знань і вмінь ефективно діяти в екстремальній ситуації. Всі переконалися, що отримані знання є потрібними у повсякденному житті кожної людини, адже сприяють рятуванню її життя.

Світлана Вайда,

заступник директора ЗОШ № 28