Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) в Херсонській загальноосвітній

школі І-ІІІ ст. №28 ім. О.С. Пушкіна

Херсонської міської ради

1. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти (інший учасник освітнього процесу) став свідком булінгу, він інформує керівника закладу освіти у письмовій формі незалежно від того, поскаржилась йому жертва булінгу чи ні; або ж аналогічно після отримання звернення дитини.
  2. Директор закладу маєрозглянутизвернення у встановленому порядку.
  3. Директор закладу створюєкомісію з розглядувипадків булінгу, яка з’ясовуєобставини булінгу.
  4. Якщовипадокцькуваннябувєдиноразовим, питання з налагодженнямікроклімату в дитячомусередовищі та розв’язанняконфліктувирішуєтьсяу межах закладу освітиучасникамиосвітньогопроцесу.
  5. Якщокомісіявизнала, щоцебувбулінг, а не одноразовийконфлікт, то керівник закладу освітиповідомляєуповноваженіпідрозділиорганівНаціональноїполіціїУкраїни та Службу у справахдітей.
  6. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несутьвідповідальністьвідповідно до частинидругоїстатті 13 (вчиненняправопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративніправопорушення.
  7. Здобувачосвітиможезвернутись на гарячулінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидіїнасильству в сім’їабоіззахисту прав дітей; до соціальноїслужби з питаньсім’ї, дітей та молоді; НаціональноїполіціїУкраїни; Центру наданнябезоплатноїправовоїдопомоги. Післяотриманнязверненнядитини, відповідна особа або орган інформуєкерівника закладу освіти у письмовійформі про випадок булінгу. Керівник закладу освітимаєрозглянутитакезвернення та з’ясувативсіобставини булінгу.